Ze Sardínie jsme se vydali za poznáním Apeninského poloostrova. Po uplutí 158 n.m. jsme na tři dny zakotvili naší Sněhurku v přístavu Fiumicino a vlakem jsme jeli na prohlídku Říma. Navštívili jsme Vatikán a prohlídli si chrám sv. Petra. Prošli jsme vykopávky starého Ŕíma a Coloseum. Ze střechy památníku Victorio, který byl postaven z bílého vápence, jsme měli překrásný výhled na celý Řím. Po dvoudenní prohlídce jsme byli dost unaveni, ale unešeni uměním a šikovností starých Římanů.
Z Capri přeplouváme podél severního pobřeží Solernského zálivu a kotvíme u městčcka AMALFI. Jiľ několik dnů nás suľují vysoká horka 38 st. a i voda má 32 st. Nejvíce nás zde překvapil noční ohňostroj, kdy jsme stáli na kotvě u pláže a rakety dopadali kousek od lodě. Chvíli jsme si připadali jako uprostřed pirátské bitvy.
28.8.2007 v odpoledních hodinách se přibliľujeme k Liparskému souostroví, které se skládá ze sedmi malých ostrůvků. Z dálky vidíme pravidelný kužel první sopky STROMBOLI. Připlouváme k ní ze severozápadní strany a sledujeme pravidelné erupce. Večer kotvíme v zátoce u stejnojmenného městečka a vyrážíme na 3hod. výstup na vrchol sopky. V 20.30hod. stojíme na vrcholu ve výšce 924 m.n.m. a sledujeme výbuchy žhavého magmatu v kráteru o 200m níže.
Jeątě týž den kotvíme u posledního sopečného ostrova VULCANO. Druhý den brzy ráno stoupáme na vrchol, abychom viděli svítání. Odměnou je nám překrásný pohled na okoln ostrovy a samotný kráter, ze kterého se valí oblaka sirného kouře. Pod kráterem je sirné bahenní jezírko, které má blahodárné lečivé účinky. Vulcano je tim nejhezčím ostrovem souostroví.
Po proplutí messinské úžiny přistáváme na východním pobřeží SICILIE u městečka Taormina. To je neskutečně krásné historické město plné půvabných restaurací a obchůdků. Večer jsme z terasy na skále mohli sledovat erupci ETNY. Ta se předvedla ve své velikosti a síle. Celou noc pak zářil plamen pod jejím vrcholem a láva vytékala z kráteru dolu.
5.9.2007 se vydáváme na výlet na další sopku ETNU. Po malých komplikacích v základní stanici se musíme z nedostatku času nechat vyvézt až téměr k vrcholu dzipem do výšky 2900m.n.m. Zde pak obcházíme několik kráterů včetně toho ze včerejšího výbuchu. Sopka ETNA je totiž hora s desíktami kráteru a erupce může vzniknout prakticky kdekoliv. Nám trochu zkazilo výhled počasí, kdy se neustále držel okolo vrcholu mrak, ale i tak to byl úžasný zážitek.